Survivor 2020 Yarışmacısı Makbule Karabudak Kimdir?

Makbule Karabudak, 1992 yılının Temmuz ayında İstanbul'da dünyaya gelmişti ve aslan burcuna sahiptir. İlkokul yıllarında devam ederken Kırıkkale iline taşınmışlardır. Uzun atlama ve kısa mesafe koşusu yapmaya ilkokul yıllarında başlamıştır.

​​​​​​Makbule Karabudak, Anadolu Lisesini kazanmıştır ve sayısal bölümünü başarı ile tamamlamıştır. Lise hayatı boyunca 4 yıl basketbol ile uğraşmıştır. Spora merakı olan Makbule Karabudak'ın lise hayatı da oldukça zor geçmiştir.

Üniversite eğitimini ise Eskişehir Üniversitesi Ebelik bölümünü kazanarak 4 yılda lisans eğitimini tamamlamıştır. Ebelik bölümüne aldığı puana oranla çok düşük bir puan ile yerleşmiştir, ebelik bölümünü seçmesinde ise annesinin payı büyüktür.

Üniversite de ise uğraştığı spor dalı bayan hentbol spor dalıdır. Üniversite yıllarında nöbetler, antrenmanlar, dersler, figüran oyunculuk, palyaçoluk gibi birçok işte çalışarak aynı zaman da harçlığını kazanmıştır. Bu sebeple de çok yoğun bir üniversite hayatı olmuştur.

Makbule Karabudak İş Hayatı

Üniversiteden mezun olduğu yıl KPSS sınavına girmiş ve oradan İstanbul'a ataması gerçekleşmiştir. Atanır atanmaz hem görevini yerine getirmiştir hem de spor yapmayı ihmal etmemiştir. Bireysel olarak fitness, pilates gibi spor dalları ile ilgilenmiştir ve bir spor salonuna giderek spor eğitmeni olan eşi ile tanışmıştır. Yaklaşık 1 yıldır evli olan Makbule Karabudak sade evden işe işten eve bir hayat yaşamaktadır.

Son günler de ise adını Acun Medyanın hazırlamış olduğu Survivor programının gönüllüler takımında çokça duymaktayız.

Bu yazı 19 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları