Survivor 2020 Yarışmacısı Meryem Kasap Kimdir?

TV 8 programının merakla izlenen yarışması Survivor 2020 bu senede heyecanlı bir şekilde izleniyor. Survivor 2020 yılında da yarışacak kişileri seçti. Eser Yenenler'in TV 8 de sunduğu programda Survivor'u uzun yıllar sunan Acun Ilıcalı'yı konuk etmişti. Ilıcalı Survivor 2020 yarışmasının ne zaman başlayacağını burada izleyenlere aktarmıştı. Şu günlerde yarışmacıların kimler olduğu belli olmuş durumda. Bunlardan gönüllüler kısmında yarışacak olan biride Meryem Kasap seçildi.

Meryem Kasap Survivor'a Katılma Nedeni

Meryem Kasap adlı yarışmacı gönüllüler kısmına adını yazdırdı. Meryem Kasap sağlıklı vücuduyla yarışmayı kazanma hırsıyla oldukça adından söz ettirecek gibi görünüyor. Meryem Kasap eğitim ve spor yaşamını aynı anda sürdürebilmiştir. Meryem Kasap en çokta hırsı sayesinde bir şeylerin üstesinden geldiğini vurguluyor. Spor aşkı sayesinde ve bitmek bilmeyen enerjisiyle Survivor yarışmasında kazanacağının kendisi olacağını söylemektedir.

Meryem Kasap Hayatı

Meryem Kasap 1 Mayıs 1992 yılında Trabzon'da gözlerini dünyaya açmıştır ve üç kardeşinden en küçüğüdür. İlkokul yıllarında tiyatroya özenip 3 yıl tiyatroya gitmiştir. İlk spora ilgisi ise lise zamanlarında baş göstermiştir. Hentbol takımında yaklaşık iki yıl oynamıştır. Bir süre sonra tek başına spor yapmaya karar verip, atletizme zaman ayırmıştır.

Yaklaşık iki ya da üç yıl aralığında sırıkla yüksekten atlamaya başlamıştır. Fakat Meryem Kasap talihsiz bir olayla bu spor dalına devam etmesi mümkün olmamıştır ve bir süre spordan uzak kalmıştır.

Bunun sonucunda spor dalı olarak 400 metre kısa mesafe koşusuna başlayıp bu arada lise diplomasını almıştır. Bu süre içerisinde 400 metre kısa mesafe koşusunda başarılar elde edip, Türkiye Şampiyonluğuna girmiş, milli takımda yer almıştır.

Yıllar geçtikçe Meryem Kasap önemli madalyalar kazandırmıştır. On iki yıllık bir süre ile spor yaşantısını sekiz yılını ise milli takımda yer alarak sürdürmüştür. Şimdi ise Survivor 2020 yarışmasında yarışacak olan Meryem Kasap iddialı görünüyor.

Bu yazı 19 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları