Survivor 2020 Yarışmacısı Şaziye İvegin Üner Kimdir?

Şaziye İvegin Üner, doğum tarihi 8 Şubat 1982. Şaziye İvegün Üner, Adana doğumludur. Türk milli kadın basketbolcu olan Üner basketbol da kısa forvet pozisyonunda yer almaktadır. Babası eski bir basketbolcu olan Şaziye basketbol hayatına 7. sınıfta başlamıştır.

Kardeşleri ile birlikte Adana Botaş basketbol da 2 kez Türkiye şampiyonu oldular. 22 yaşında takım kaptanlığı yapan genç kaptan kadın basketbolcu olmuştur. Botaşspor'da başarılı şekilde 10 yılını tamamladıktan sonra 7 Mayıs 2004'de Fenerbahçe kadın basketbol takımına transferi gerçekleşmiştir. 1 yıl Fenerbahçe kadın basketbol takımında oynadıktan sonra bir sonraki yıl Beşiktaş Cola Turka kadın basketbol takımı ile sözleşme yapmıştır.

Bu takımda bir süre oynadıktan sonra Rus kadın basketbol takımı olan Spartak Moskova takımına transfer olmuştur. Daha sonra ise Türkiye'ye dönmüştür ve Galatasaray kadın basketbol takımı ile anlaşmıştır. 2009 2010 sezonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzaladı.

Daha sonra eski takımı olan Fenerbahçe kadın basketbol takımına transfer olmuştur. Son olarak ses getiren bir transfer gerçekleştirerek Galatasaray Medikal Park kadın basketbol takımı ile sözleşme imzalamıştır.

Şaziye İvegin Üner Milli Takım Kariyeri

Şaziye İvegin Üner, çok kez milli takım formasını giymiş nadir basketbolculardan biridir. Şaziye İvegin Üner, 2005'de İspanya'da düzenlenen Akdeniz oyunlarında altın madalya kazanmış olan milli takım da yer almıştır. Ayrıcı Türkiye milli takımın ikinci olduğu Euro Basket kadınlar 2011'de de oynadığı oyun ile adından bahsettirmiştir. Son olarak 2012 yaz olimpiyatlarında milli takımda yer alarak takımımız beşinci olmasında katkı sağlamıştır. Son bilgilere göre Survivor 2020 kadrosunda ünlüler kadrosunda yer almaktadır.

Bu yazı 19 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları