Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 4 yıldır ekranlarda yer alan ve Salı günleri izleyicinin vazgeçemediği dizilerden birisidir. Dizi başarılı oyuncu kadrosu ve kaliteli hikayesi ile izleyicilerden yıllardır tam not almaktadır. Yeni bölümleri kaçırılmadan izlenen dizi sosyal medyada da büyük ses getirmektedir. İzleyiciler her hafta dizinin yeni bölümünde neler olacağını merak etmektedirler. 5 sezondur ekranlarda olan edho yeni bölüm tarihi 10 Aralık 2019’dur.

Yayın Tarihi

Salı günlerinin izlenme birincisi olan edho dizisi 5 sezondur yayınlanmaktadır. Dizi ilk olarak 8 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır ve ilk günden beri de izleyiciler tarafından sevilerek takip edilmektedir. Dizinin 3 Aralık 2019 tarihinde 150. bölümü yayınlanmıştır. Yayınlanan son bölümde izleyiciler tarafından beğenilerek dizinin reyting sıralamasında ilk sırada yer almasın sağlamıştır. Dizinin yayınlanan son bölümünü izlemek isteyenler atv’nin resmi sayfasından edho son bölüm izle diyerek izleyebilmektedirler. Aynı şekilde youtube’da yer alan dizinin sayfasından izleme şansı elde etmektedirler.

Konusu

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz isimli dizide yer altı dünyasının başarılı isimlerinden Hızır Çakırbeyli ve ailesinin yaşadıkları anlatılmaktadır. Ülkelere silah satışı yapan masanın başında yer alan Hızır Çakırbeyli bu görevinden dolayı oldukça fazla düşmanla baş etmektedir. Yaptığı iş ve bu işten dolayı zarara uğrayan çok sayıda kişiyi kendine düşman edinen aile bu düşmanlar sebebiyle sevdiklerini de kaybetmektedir. Eylül ayında 5. sezonuna başlayan dizide yine güçlü kalma savaşları anlatılmaktadır.

Oyuncuları

Salı günlerinin en çok izlenen dizisi edho’da ilk bölümden itibaren çok sayıda başarılı oyuncu yer almıştır. Atv ekranlarının sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 5. sezonunda yer alan oyunculardan bazıları şunlardır;

  • Oktay Kaynarca
  • Yunus Emre Yıldırımer
  • Ozan Akbaba
  • Kenan Çoban
  • Sabina Toziya
  • Burak Sergen
  • Selda Alkor
  • Turgay Tanülkü
  • Yalçın Hafızoğlu

Atv ekranlarında 5 sezondur yayınlanan dizi kadroda zaman içerisinde önemli değişiklikler olmuştur. Bir çok isim diziden ayrılmış ve bir çok isimde diziye katılmıştır. Diziden ayrılan isimler arasında Deniz Çakır, Müjde Uzman, Tarik Ünlüoğlu, Meryem Uzerli, Sanem Çelik, Olgun Şimşek ve Sevcan Yaşar gibi isimler yer almaktadır.

Diziden birçok isim ayrılmış olsa da dizi yayınlandığı ilk günden beri sevilerek takip edilmekte ve yayın gününde en çok izlenen dizi olmaktadır. Diziyi merak edenler arama motorlarına edho izle şeklinde arama yaptırarak dizinin yayınlanan tüm bölümlerini izleme imkanı bulabilmektedirler.

Yapım Şirketi

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz isimli dizinin 4 sezon yapımcılığını Pana Film yapmıştır. Şirketin maddi sıkıntıya girmesi sebebiyle 4. sezonun yarısında diziye ait tüm hakları Atv kanalı yani Turkuaz Medya grubu almış ve dizi bu medya grubu tarafından çekilmeye başlamıştır. Dizinin yapımcısı değişse de senaryo ekibinde ilk bölümlerden beri yer alan Bahadır Özdener ve Berna Aruz yazmaktadır.

Bu yazı 08 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları