Survivor 2020 Yarışmacısı Ceyhun Uzun Kimdir?

Türk asıllı bir İngiliz olan Ceyhun Uzun, hem polis mesleği ile uğraşmakta hem de dünya maraton da 3 kez şampiyonluk yaşayan birisidir. Ceyhun Uzun, yapmış olduğu sayısız sosyal sorumluluk projeleri ile de adından çok söz ettirmiş ve yılın polisi olma unvanını kazanmıştır.

Sosyal sorumluluk projelerini bu kadar çok yapmasının sebebi ise evlat kaybı yaşadığı içindir. Tansel isminde bir kızı olan Ceyhun Yılmaz kızını 16 yaşında iken kanser hastalığı nedeni ile kaybetmiştir. Yaşadığı bu acıdan sonra kansere savaş açarak birçok sosyal sorumluluk projesinin öncüsü olmuş ve kızının adını Tansel's Smile adlı açtığı derneğe koymuştur.

Kurmuş olduğu bu dernek ile Ceyhun Uzun'un amaçladığı şey 0-24 yaş arasında olan ve kanser hastalığı olan tüm çocukları ve gençleri kanser ile mücadele konusunda yardım etmeyi amaçlamaktadır. Kanser mücadelesini gerçekleştirdiği yer ise kanser hastalığının çok yaşandığı yer olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetidir.

Polislikten emekli olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yerleşen Ceyhun Uzun aynı zamanda da yapılan koşu yarışmalarına katılmaya devam etmiştir.

Ceyhun Uzun Kariyeri

Ceyhun Uzun'un İngiltere maraton koşusunda 3 adet dünya rekoru bulunmaktadır. Bu rekorlar sırasıyla; 2017 yılında en hızlı koşu 5 kişi ile birlikte Scooby doo arasının içinde koşarak, 2018 yılında ise en hızlı maraton Ghostbusters arabasının içinde koşarak, son olarak 2019 yılında en hızlı maraton 6 kişi Thuderbirds uçak içinde koşarak dünya rekoru kırmış ve madalya kazanmıştır. İngiltere'de iki olimpiyatta dereceleri bulunmaktadır. Ayrıca Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney ve Türkiye maratonlarında da koşu yapmıştır. Acun Medyanın hazırlamış olduğu 2020 Survivor yarışmasında gönüller takımında yarışmaya katılacaktır.

Bu yazı 19 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları