Survivor 2020 Yarışmacısı Nisa Bölükbaşı Kimdir?

Survivor 2020 Yarışmacısı Nisa Bölükbaşı Kimdir?

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 yılında Prag' da dünyaya gelmiştir. Nisa Bölükbaşı doğmasıyla birlikte su ile tanışan nadir çocuklardandır. Nisa Bölükbaşı'nın annesi onu daha 3 yaşında iken yüzdürmeye başlamıştır. Bu nedenle Nisa havuz yarışmalarında oldukça başarılıdır.

Şuan 22 yaşında olan Nisa, 6 yaşına gelmeden profesyonel bir yüzücü olmayı başardı ve Çek Cumhuriyetinde yüzmeye başlamıştır. Sadece yüzme konusu ile de kalmayıp aynı zaman da tenisle de ilgilenmiştir. Prag teniz kulübünde 15 yıl oyuncu unvanı ile başarı göstermiştir. Nisa Bölükbaşı aynı zaman da profesyonel olarak voleybol ile de ilgilenmektedir.

Nisa Bölükbaşı Kariyeri

Nisa bölükbaşı, 15 yaşından itibaren iyi bir yüzücü olarak yüzme eğitimi vermeye başlamıştır. Aynı zaman da profesyonel voleybol hayatı olan Nisa Bölükbaşı 2018 yılında U20'de takım olarak ikincilik elde etmişlerdir. Spor geçmişi yanı sıra akademik kariyerine olan ilgisi ile birlikte 2018 yılında mimarlık okumaya başlamış ve spor hayatına ara vermek zorunda kalmıştır.

Mimarlık öğrenci olan ve birçok spor dalında kendini geliştiren ve ilgilenen Nisa Bölükbaşı, Survivor 2020 yarışmasına katılmaya karar vermiştir. Survivor 2020 seçmelerinde üstün başarı göstererek gönüllüler takımında yarışmaya hak kazanmıştır. Nisa Bölükbaşı aynı zamanda spora devam ediyor kayak yapıyor ve bisiklete biniyor. Yapmış olduğu birçok spor neticesinde Survivor 2020'de adından çokça bahsettirecek bir isim.

Bu yazı 23 HAZIRAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Diğer Blog Yazıları

Sponsor Bağlantılar

Son Yorumlar


canlı tv
canlı tv